niedziela, 3 czerwca 2012

Dar od aniołów - Karty misji życiowej - Dr Doreen Virtue


DAR OD ANIOŁÓW - KARTY MISJI ŻYCIOWEJ
Dr Doreen Virtue
Rok wydania: 2012
Format: 89 x 127 mm
Oprawa: pudełko
Tytuł oryginału: „Life Purpose Oracle Cards

Ta mistyczna strona rzeczywistości interesowała mnie od dawien dawna. Próbowałam zapoznać się z nią poprzez wszelkiego rodzaju, ksiązki, kursy, przyrządy. Starałam wpleść w swoje życie ezoteryzm. Skubnąć trochę tej wiedzy tajemnej. Te karty niewątpliwie w pewien sposób pomogły mi w tym zadaniu.

Karty stworzone przez Dr. Doreen Virtue mają na celu wskazane nam naszej drogi życiowej. Niejednokrotnie zdarza nam się zboczyć w właściwego kursu. Nasze umiejętności, upodobania, plany weryfikuje życie. Pod naciskiem prozy życia zbaczamy z wyznaczonej dla nas ścieżki. Względy finansowe odciągają nas od naszych prawdziwych marzeń. W dzisiejszych czasach musimy robić nie to co lubimy, ale to co jest opłacalne i da nam chleb. Te karty zawracają nas ze źle obranych ścieżek. Przypominają o naszych marzeniach, o zdolnościach i preferencjach. Wskażą powołanie, zawód, misję… Coś w czym się spełnimy i zwyczajnie sprawi nam to przyjemność.

Patrząc od strony estetycznej te karty są prześliczne. Zapakowane w twarde, dość duże i wytrzymałe pudełko. Na samych kartach widnieją piękne obrazki ilustrujące przesłanie karty.  Są one doprawdy bardzo klimatyczne, anioły przedstawione w różnych sytuacjach idealnie oddają przesłanie talii. Pozłocone brzegi sprawiają, że wyglądają one jak niezwykle urokliwe cacko. Twarda tektura sprawia, że wyjątkowo trudno je uszkodzić. Nie zegną się nawet w wypadku częstego używania.

Wróżenie z kart jest banalnie proste. Wybieramy jedną kartę na której widnieje jej tytuł, jednozdaniowe wyjaśnienie, a następnie pogłębiamy wiedzę na temat przekazu karty w dołączonej do zestawu, książce.  Właśnie w niej każda karta jest dokładnie i drobiazgowo wyjaśniona znaczeniowo. Ponadto opisuje dwa sposoby wróżenia z kart oraz oczyszczania ich.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdego interesuje taka tematyka i to jest jak najbardziej naturalne. Polecam jednak wszystkim. Tym, którzy w to wierzą i chcą odkryć swoją prawdziwą pasję. Taka moja osobista dygresja jest taka, że ów karty przypomniały mi, że pieniądze to nie wszystko i może powinnam poświęcić się swojej prawdziwej pasji. Karty wskazały mi, że moją drogą życiową są książki. I że nie powinnam się rozdrabniać na inne nieinteresujące mnie dziedziny.
Jednak polecam również tym, którzy nie wierzą w takie rzeczy. Polecam dla zabawy, żartu, by powróżyć znajomym, jako urozmaicenie spotkań towarzyskich.

Jakby to ocenić? Nic właściwie do zarzucenia nie mam, więc 9/10

Za pakiet do wróżenia oraz wspieranie mnie w ezoterycznych fascynacjach dziękuje wydawnictwu:


15 komentarzy:

 1. Ja osobiście nawet bym takiej książki nie wziął do ręki, zupełnie inaczej patrzę na świat ;) Tym bardziej dziwi mnie tytuł doktorski autorki

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moja tematyka, więc nie to dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś się nacięłam na tego typu zabawę we wróżenie, więc teraz omijam taką magię z daleka.

  OdpowiedzUsuń
 4. zupełnie nie dla mnie :)
  niespecjalnie mnie temat interesuje ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. dość ciekawe.. przydałoby się na wieczór andrzejkowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kilka lat temu te karty potrafiłyby mnie zainteresować. ; )
  Teraz nie ciągnie mnie do ezoterycznych doznań.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby takie karty wpadły w moje ręce to by się działo..:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie nie dla mnie, spasuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. genialne a Ty zostaw u mnie adres maila w konkursie na Beauty Blender ♡

  OdpowiedzUsuń
 10. miałam kiedyś halo na punkcie aniołów. obecnie już mi z nimi przeszło, ale karty chętnie bym obejrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W sumie to takie tematy raczej nie są dla mnie, ale te karty chętnie bym obejrzała i nawet powróżyłabym sobie.
  Interesujące;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Jestem ogromnie wdzięczna w uczestniczeniu w życiu mojego bloga.
Komentarze anonimowe będą kasowane (proszę o przedstawianie się).