poniedziałek, 1 września 2014

"Kwantowy umysł. Naukowe dowody na potęgę Twoich myśli" prof. Amit Goswami; "Opukiwanie meridianów . Rewolucyjny sposób na pokonanie negatywnych emocji i stresu"

Studio Astropsychologii
Gdzie kupić? Tutaj.
 Liczba stron: 304
Amit Gotwsami to emerytowany wykładowca fizyki teoretycznej na Uniwersytecie w Oregonie. Autor powyższej publikacji jest twórcą naukowego paradygmatu znanego jako „nauka wewnętrznej świadomości”. Wystąpił w filmie pod tytułem „What the bleep do we know”.

Czy wiecie, co mogą sprawić Wasze myśli? Gdzie się kończy ich potencjał?   Fizyka kwantowa jest niebywałą sprawą. Często brzmi jak totalna abstrakcja, jak np.: to że fizycy kwantowi wiedzą już jak przemieszczać ludzi pomiędzy wymiarami, tylko teraz starają się stworzyć maszynę, która wytworzy wystarczająco energii. Brzmi kosmicznie, prawda?

To kompleksowa publikacja na temat oddziaływania naszego umysłu na świat wokół nas. Autor udowadnia swoje wieloletnie przemyślenia i studia licznymi badaniami. Spogląda na znane nam wszystkim emocje i uczucia przez pryzmat badań kwantowych. Myślenie kwantowe opiera się na dwóch elementach – teraźniejszości oraz nieskończonej liczbie możliwych scenariuszy przyszłości. Dzięki tej książce miałam wkroczyć na drogę samorozwoju i samodzielnie wybierać, który wariant rzeczywistości pragnę zrealizować. Czy mi się to udało?

Może i by mi się to udało, gdyby ta książka nie była taka skomplikowana. Długie, skomplikowane zdania, fachowe słownictwo utrudniało mi odbiór. Liczne ilustracje rzeczywiście ułatwiały czytanie i poniekąd wyjaśniają zawarty tekst, tyle że czytanie publikacji naukowych nie polega na oglądaniu obrazków.

To nie jest wina „Kwantowego umysłu”, że trafiła na kogoś, kto nie posiada odpowiedniego wykształcenia, ażeby zrozumieć przedstawione teorie. I nawet jeśli Pan Amit Goswami ma rację, gdyż nie mogę mu zarzuć nieprawdy, to jednak mam zbyt mało wiedzy własnej, by samodzielnie przeanalizować tekst.
5/10
 

Gdzie kupić? Tutaj.
Liczba stron: 328„Opukiwanie meridianów”
Wzięłam tę książkę z ciekawości, gdyż myślałam, że poznałam już wszystkie metody medycyny naturalniej. Studio astro co i rusz mnie jednak zaskakuje, wydając książki o nietypowej tematyce. Otóż zaprezentował publikację opisującą opukiwanie meridianów, które pomaga dosłownie na wszystko. Uzdrowić emocje, ciało, duszę – na każdą z tych dziedzin pomoże opukanie odpowiedniego meridianu. To połączenie akupunktury i mocy mantr oraz afirmacji.

Próbowałam, nie udało mi się. Możliwe, że powinnam robić to inaczej, ale tak to jest, gdy uczysz się czegoś z podręczników  bez nauczyciela – nie ma cię kto poprawić. Owszem, technika jest prosta, niekłopotliwa i łatwa do przyswojenia, ale w moim wypadku była nieskuteczna.
3/10

10 komentarzy:

 1. Ta pierwsza mi się podoba. Nie wiem, jak bym sobie z tym fachowym słownictwem i teoriami poradziła, ale na pewno byłaby to interesująca lektura :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię czytać takich naukowych publikacji, bo jestem za mało ''inteligentna'', by przyswoić ich ''zawartość'', dlatego wole umilać sobie czas przy niszowych powieściach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasem próbuje, ale fizyka kwantowa raczej nie będzie moją mocną stroną.

   Usuń
  2. I tak cię podziwiam, że co jakiś czas poszerzać swoje ''horyzonty'', bo ja to nawet nie mam do tego chęci.

   Usuń
 3. Fizyka to moja słaba strona, a kwantowa to już w ogóle czarna magia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na te książki chyba się nie skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje autorskie wyzwanie - ZAPRASZAM!
  http://monweg.blog.onet.pl/2014/09/02/moje-autorskie-wyzwanie/

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie dziękuję, ale nie lubię się ograniczać wyzwaniami. Czytam to, na co mam aktualnie ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie moja bajka zupełnie, chociaż w tej pierwszej publikacji jeszcze może coś ciekawego bym znalazła gdyby tylko była przystępniej napisana.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Jestem ogromnie wdzięczna w uczestniczeniu w życiu mojego bloga.
Komentarze anonimowe będą kasowane (proszę o przedstawianie się).