wtorek, 3 lipca 2012

"Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu" - Dr. David R. Hamilton

tłumaczenie: Karolina Bochenek
tytuł oryginału: How Your Mind Can Heal Your Body
wydawnictwo: Studio Astropsychologii
data wydania: kwiecień 2012 (data przybliżona)
liczba stron: 324
Tytuł brzmi mistycznie, nieprawdaż? A sprawa nie jest wcale tak skomplikowana jakby się mogło wydawać. Każdy z nas słyszał pewnie o efekcie placebo. Ludzie tylko mocą umysłu i wiary w to, że biorą lekarstwo, leczą swoje ciało. Jak to się dzieje? I jak ten efekt można wykorzystać w medycynie? Na te i inne pytania odpowiada nam autor powyższej książki – Dr. David R. Hamilton.

„Pesymista widzi trudności w każdej możliwości; optymista dostrzega możliwości w każdej trudności.” Winston Churchill

Wszyscy o tym wiemy, wszyscy mamy świadomość, ale jak to zwykle bywa im bardziej jest coś oczywiste, tym częściej umyka to naszej uwadze. Bo każdy wie, że połowa sukcesu tkwi w pozytywnym myśleniu. Doktor David Hamilton nie odkrył Ameryki swoją książką. Nie są to przełomowe badania naukowe. Ludzie od setek lat wiedzą, że można ukierunkować swój umysł by wspierał ciało. Wynika z tego, że może i Pan Hamilton nie dokonał odkrycia, ale uczynił ważną rzecz. Pokusił się o naukowe udowodnienie znanych nam wszystkim twierdzeń. Posługując się całą masą doświadczeń ( a jest ich naprawdę bardzo wiele), sprawia, że praktyki dotąd zahaczające o ezoterykę nabierają logicznego wymiaru. Ponadto posiłkując się wiedzą z zakresu chemii (autor studiował właśnie chemię), usiłuje wytłumaczyć procesy zachodzące w mózgu podczas pozytywnego myślenia i wizualizacji. Jednak tych naukowych wywodów nie należy się bać, chociaż przydałaby się przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu biochemii. Autor jednak w bardzo przystępny sposób opisał zagmatwane procesy tworząc plastyczne, przemawiające do wyobraźni czytelnika, porównania do przedmiotów i zjawisk znanych nam z dnia codziennego. Uważam, że nie będzie żadnego problemu z czytaniem stricte naukowych fragmentów.

„Zewnętrzne okoliczności życiowe człowieka zawsze odzwierciedlają jego wewnętrzne przekonania.” James Allen

W dalszej części książki będziemy mogli przeczytać prawdziwe historię ludzi, których dotknęła choroba i dzięki wizualizacji wyszli z niej obronną ręką. Poznamy cały przekrój chorób, które mogą być uzdrowione przy pomocy tej metody. Począwszy od przeziębienia, a skończywszy na raku.

„Nie wierz w nic, co słyszysz i wierz tylko w połowę tego, co widzisz.” Benjamin Franklin

Warto wspomnieć, że Dr. Hamilton absolutnie nie radzi by używać wizualizacji zamiast lekarstw! Jest to terapia wspomagająca konwencjonalne metody leczenia i nie wolno odstawiać medykamentów.

„Chociaż świat jest pełen cierpienia, pełen jest także przezwyciężania go.” Helen Keller

Wizualizacje to dość abstrakcyjne słowo. Pewnie wielu z Was nie będzie wiedziało, co, kiedy i w jaki sposób wyobrażać, aby sobie pomóc albo, chociaż nie zaszkodzić. Ta książka przybywa nam z pomocą. Autor dołącza spis najpopularniejszych chorób i kilka metod wizualizacji, która ma nam pomóc. Można wybrać jedną z pośród kilku przykładowych – najwygodniejszą i najbardziej korzystną dla nas.

„Wizualizacja to marzenia na jawie, ukierunkowane na cel” Bo Bennett

Polecam osobom, które interesują się zagadnieniami medycznymi. Ale także ludziom zmagającym się z chorobami lub chcącym się przed nimi uchronić.
9/10
Za książkę dziękuję Panu Mariuszowi z:


-------------
O autorze:
Dr David Hamilton – niekwestionowany autorytet medyczny o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, a także autor światowych bestsellerów. Obecnie podróżuje po całym świecie i prowadzi warsztaty, pomagając ludziom zrozumieć potężny wpływ umysłu na ciało.

21 komentarzy:

 1. Pomimo że uwielbiam to wydawnictwo, chyba nie wierze w uzdrawiającą moc umysłu. Samego zamysłu powstania książki nie można krytykować oczywiście. Naturalnym jest fakt, że jak człowiek pozytywnie myśli, to psychicznie czuje się lepiej. Natomiast cała metoda wydaje mi się naciągana. Już bardziej w zioła wierzę.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. całkiem interesujący tytuł, może być przydatny
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, nie, nie. Zupełnie nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. W kolejce lektur obowiązkowych do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja raczej spasuję. Nie przekonuje mnie ta książka. W efekt placebo owszem wierzę, ale uważam, że przywiązuje mu się zbyt dużą wagę niż ma w rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałem nigdy tego typu książek ale coraz częściej słyszę o placebo i tym podobnych więc może kiedyś przeczytam :3
  Przy okazji, zapraszam Cię serdecznie do wzięcia udziału w cyklu "10 książek w wakacje". Więcej informacji u mnie na blogu. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych wakacji :3 Avenix

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tej metodzie, więc może przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka raczej nie dla mnie =]

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzeba przyznać, że takie coś działa, praktycznie wszystko zaczyna się w umyśle.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe, ale chyba jednak nie moja tematyka ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wierzę, że umysłem można zdziałać naprawdę wiele. Taka książka na pewno jest przydatna dla wielu ludzi, w szczególności tych wątpiących :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tematyka mnie zaciekawiła, więc jednak zaryzykuje szansą poznania tejże książki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa książka. Muszę kiedyś przeczytać, co proponuje dr Hamilton. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Raczej nie jestem zainteresowaną tematyką, o której mowa w tej książce.

  A co do pani Dulskiej - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129254/pani-dulska-przed-sadem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. To nie nowość, że umysł odgrywa znaczącą rolę w procesie zdrowienia, ale tutaj zagadnienie zostało "ugryzione" z ciekawej strony :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wydaje mi się, że takie książki, poradniki są potrzebne na rynku czytelniczym ponieważ dużo osób nie ma pojęcia jak się ukierunkować :) Jednak nie będę jej jakoś specjalnie poszukiwałam :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Rzadko sięgam po takie publikacje, ale tę mogłabym od biedy przeczytać ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie wiem, jak odnieść się do wydarzeń opisanych w książce. Wiem jednak, że efekty placebo i nocebo naprawdę istnieją i działają...choć nie mam pojęcia, w jaki sposób;)

  OdpowiedzUsuń
 19. To chyba jedyna książka z tego wydawnictwa, z którą mogłabym się zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Niestety, książki tego wydawnictwa nie przekonują mnie za nic. Ten również jakoś mojej opinii nie zmienił. Może zachowam się teraz jak straszna ignorantka i konserwatystka, jednak słowa które cisną mi się na usta to: Nie widzę, by mi to do szczęścia było potrzebne!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Jestem ogromnie wdzięczna w uczestniczeniu w życiu mojego bloga.
Komentarze anonimowe będą kasowane (proszę o przedstawianie się).