poniedziałek, 27 sierpnia 2012

101 archaniołów - Doreen Virtue


Tłumaczenie: Katarzyna Szewczuk
Tytuł oryginału: Archangels 101: How to Connect Closely with Archangels Michael, Raphael, Uriel, Gabriel and Others for Healing, Protection and Guidance
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Liczba stron: 180


Anioły występują we wszystkich religiach świata. Naturalnie pod różnymi imionami, jednak w każdej wierze znajdziemy istoty opiekuńcze, chroniące ludzi przed niebezpieczeństwem. Słowo archanioł to zlepka słów z języka greckiego mianowicie: archi - pierwszy, główny oraz angelos - posłaniec boga. Czyli archaniołowie to naczelni, boscy posłańcy. W tej książce Autorka przedstawia nam 15 tych istot wybranych z Biblii, apokryfów, Koranu, Kabały i innych ksiąg.

Pani Virtue od dawna zajmuje się tematyką anielską. Stworzyła już karty misji życiowej, w których anioły pomagają poznać nam cel naszego życia. Ich recenzja dostępna jest tu. Posiada doktorat z filozofii oraz dyplom psychologii. Przybliża nam sylwetki Michała, Rafała, Gabriela, Uriela, Chamuela, Ariela, Metatrona, Sandalfona, Azraela, Jofiela, Haniela, Raziela, Raguela, Jeremiel oraz Zadkiela. Oprócz opisania ich historii i roli w świętych księgach różnych religii, to informuje nas o specjalizacji danych archaniołów, ich zakresie działania, sytuacjach, w jakich mogą nam pomóc. Proponuje nam gotowe modlitwy, które zaproszą anioły do naszego życia.
Ponadto dodała relację z anielskich interwencji, które przydarzyły się autentycznym ludziom.

Jak twierdzi Pani Virtue archanioły pomogą nam w każdej sprawie począwszy od rzeczy ważnych – zdrowia, znajdowania celu w życiu, a skończywszy na błahych poszukiwaniach ulubionych okularów czy też nauce do testu.

Autorka w sposób bardzo jasny i przejrzysty zapoznaje nas z zagadnieniami z dziedziny angelologii. Nie rzuca specjalistyczną terminologią, a używa prostych słów, dzięki czemu byle laik poradzi sobie ze zrozumieniem i przyswojeniem tej książki.

Historie z życia wzięte miały uwiarygodnić tę publikację. Jednak dla mnie przytoczone zdarzenia to zwykłe przypadki. Osoba mocno wierząca powie, że w takich zbiegach okoliczności objawiają się archanielskie moce. Niemniej dla mnie za mało w tym wszystkim było faktów, a za dużo przypuszczeń i konieczności wiary bez pokrycia. Były też przypadki stricte magiczne, gdy pojawiały się postacie znikąd, tajemnicze głosy i inne nadnaturalne zjawiska, jednakże to z kolei była dla mnie taką abstrakcją, że choć mocno chcę, nie potrafię w to uwierzyć.

Na końcu książki znajdują się dodatki, które możemy uznać za kompendium wiedzy na temat archaniołów. Wszystkie wiadomości, którą wynieśliśmy z tej pozycji zebrana w skrótowej formie, tak że wystarczy zerknąć by przypomnieć sobie wyczytane fakty.

Nie przepadam za czytaniem publikacji oscylujących wokół tematyki religijnej i to właśnie zaszkodziło ocenie tejże książki. Podciągnęłabym ją wręcz pod fantastykę. Jestem pewna, że osobom wierzącym ta książka bardzo się spodoba i to im polecam. Sceptykom zdecydowanie odradzam.

Nawet, jeśli nimi nie jesteście osobami religijnymi to ta pozycja idealnie nadaje się na prezent. Jej wydanie jest obłędne. Oprawiona w twardą, granatową okładkę, która ślicznie się prezentuje. A środek? Toż to rozkosz dla oczu. Każdy archanioł jest wyróżniony innym kolorem śliskich stron. Tekst wzbogacony jest zachwycającymi ilustracjami aniołów. Strony obramowane są kolorowym wykończeniem.
5/10

Za odkrycie przede mną tajemnic angelologii dziękuję:
 

16 komentarzy:

 1. Książkę mam już za sobą i bardzo mi się podobała, bo bardzo interesuję się tematyką archaniołów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ciekawości przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mnie to zaintrygowało i chętnie bym przeczytała mimo Twojej stosunkowo niskiej oceny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czemu, ale książki tego wydawnictwa nie bardzo są w moim guście. Dlatego też nie czytam czegoś na czym się "nie znam" :P Chociaż niektóre pozycje mnie kuszą ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Swój egzemplarz oddałam właśnie osobie mającej świra na punkcie religii i aniołów. Wydanie naprawdę przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za bardzo za takimi książkami ale warto czasem poczytać coś "innego"

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, tym razem na pewno nie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam już o tej książce, ale znów będę musiała zrezygnować. Nie mój temat. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. z miłą chęcią bym ją przeczytała, tym bardziej, że interesują mnie różne, dziwne pozaziemskie sprawy, a szczególnie aniołowie.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tą książkę być może bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, tej książce muszę podziękować...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem, nie specjalnie ciągnie mnie od tego typi rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tematyka aniołów to raczej nie dla mnie, ale dla mojej teściowej będzie idealna ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Oryginalna książka, na pewno wydanie cieszy oko - widać już po samej okładce:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Jestem ogromnie wdzięczna w uczestniczeniu w życiu mojego bloga.
Komentarze anonimowe będą kasowane (proszę o przedstawianie się).