poniedziałek, 6 maja 2013

"Medycyna duchowa - Uzdrawianie XXI w." Otmar JennerTytuł oryginału: Spirituelle Medizin: Heilen mit der Kraft des Geistes
Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Data wydania: 28 czerwca 2012
Liczba stron: 332

Zacznę nietypowo, bo od okładki. Jest niesamowita. Po prostu… promienieje! To właśnie ona zachęciła mnie do zapoznania się z tą książką. Niezwykła światłość bijąca spomiędzy wyciągniętych dłoni autora, jest hipnotyzująca.

„Wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność Pańską jakby w zwierciadle.”

Zdaję sobie sprawę, że większość nie wierzy w samo uzdrawianie, pewnie część uważa to za szarlatanerie, inni za nieszkodliwą zabawę słabych umysłów, a jeszcze kolejni za wytwór mocy szatańskich. Jednak może ten tekst trafi choć na kilka osób, którzy  są skłonni zastanowić się nad tym zagadnieniem.

Wszystko wskazuje na to, że autor tej książki jest człowiekiem przy zdrowych zmysłach. Para się dziennikarstwem. Możliwe, że niektórzy znają go z jego cyklu reportaży „Reportaże z końca świata”.

Na podstawie długoletnich badań pisarz twierdzi, że przyczyna każdej choroby leży w umyśle, emocjonalności człowieka, w jego wspomnieniach, przeżyciach i nieuświadomionych traumach. Objawy chorobowe są skutkiem pewnych stanów psychiczno emocjonalnych. Lekarz medycyny duchowej nie tylko wykonuje ezoteryczne rytuały, ale także staje się w psychologiem. Bo żeby zrozumieć koniec trzeba znać przyczynę. Bez analizy psychologicznej pacjenta choroba wróci prędzej czy później, ponieważ jej przyczyna nie została usunięta.

Książka jest podzielona na cztery części. W pierwszej zaprezentowane są historie trzech dyplomowanych lekarzy, którzy uzupełniają swoją praktykę duchowym uzdrawianiem. Odpowiadają na pytania – dlaczego uwierzyli, czy to naprawdę pomaga, przytaczają rzeczywiste przypadki pomocy chorym ludziom.  W drugiej przedstawia całe podłoże filozoficzne takiego sposobu leczenia. W trzeciej uczy jak pomóc przede wszystkim sobie, a późnej innym. Końcowa część publikacji poświęcona jest psychologii – uwarunkowaniom powstającym w życiu płodowym i wczesnym dzieciństwie, rzutującym na nasze późniejsze życie.

Otmar Jenner mimo swojej ogromnej wiedzy nie sili się na wymądrzanie, ani na naukowość. Rozmawia z nami jak z przyjaciółmi. Jest otwarty na dialog. Dyskutuje, zachęca do przedstawienia swojego odmiennego poglądu. Nic nie narzuca. Posługuje się swobodnym stylem.
Myślę, że ta książka to idealny podręcznik dla początkujących w tym temacie. Publikacja jest prosta, klarowna, wyjaśniająca wiele kwestii i rozwiewająca wątpliwości. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego, gdy boli Was głowa automatycznie przykładacie do niej dłonie to przeczytajcie tę książkę.


8 komentarzy:

 1. Interesująca publikacja. Ja wprawdzie nie wierzę w duchową moc uzdrawiania, ale widziałam na własne oczy takie przypadki, gdzie moc podświadomości działała korzystnie na zdrowie człowieka, tak więc coś musi być na rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie będę pisał, że nie wierzę w takie uzdrawianie, bo ani szczególnie się tym nie interesuje, ani się nie znam - nie wiem, jak to wygląda, jakie są dowody itd, ale mimo wszystko podchodzę dość sceptycznie. Mimo wszystko to jednak nie moja tematyka i, nie ukrywam, nie ciągnie mnie, żeby przekonać się, jak to z tym jest rzeczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zdecydowanie nie dla mnie, unikam takich pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. brzmi ciekawie, ale raczej jestem z tych którzy gdy boli ich głowa sięgają po tabletkę a nie zastanawiają się czemu boli :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie nie moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat tematyka tej książki nie do końca trafia w moje gusta, ale mojej babci na pewno przydałby się taki poradnik, to jej brożka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem w żaden sposób uprzedzona do tego typu publikacji. Co do tej konkretnej tematyki, mam mieszane uczucia. Jestem jedną z osób, które właśnie przyczyn chorób, szukają w psychice. Ba, jestem żywym przykładem na to, że tak faktycznie jest, ale do samouzdrawiania podchodzę dość sceptycznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie jestem pewna czy to książka dla mnie, ale właśnie boli mnie głowa i przyłożyłam do niej dłonie więc może to jakiś znak :):)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz! Jestem ogromnie wdzięczna w uczestniczeniu w życiu mojego bloga.
Komentarze anonimowe będą kasowane (proszę o przedstawianie się).